Páteční nejvyšší soutěž vyhrála Linda Portychová

31.05.2019

První závodní den na Spring Junior Cupu je za námi. V nádherném počasí v olomouckém Equine Sport Centru soutěžila více než stovka jezdců na velkých koních i ponících v celkem šesti soutěžích. Tu nejtěžší, Cenu Audevard - dvoufázové skákání 135/140cm nejlépe zvládla Linda Portychová s Davinou M.

První fázi bezchybně dokončily celkem tři jezdkyně, v druhé fázi však každá z trojice jednou chybovala. Portychová z nich byla nejrychlejší, o vítězce i druhé umístěné Anně Held s klisnou Cara Mia ale rozhodovaly desetiny vteřiny. Třetí skončila Kateřina Tomanová s valachem Chacco Gold.

Ve dvoufázové 130/135 centimetrů, Ceně Okay okna, se nejlépe dařilo Sofii Najmanové s Lexusem, v této soutěži dokončilo bezchybně obě fáze dokonce patnáct dvojic. V Ceně společnosti Protect Group, která byla taktéž dvoufázová s výškou překážek do 125 centimetrů, si s parkurem nejlépe poradil Oliver Písařík s Donou 9.

Isabella Held zvítězila v Ceně společnosti German Horse s valachem Quickness, Laura Najmanová s Nordem 6 brala první místo v Ceně Alavis a v úvodní Ceně společnosti Tátův sad byly bezchybné a nejrychlejší Eliška Petrusová s Kačenkou.

Zítra nás čeká nejnabitější den, pro jezdce je připraveno celkem devět soutěží, od kategorie pony LP až po ST** na velkých koních.