Poslední přípravy na Spring Junior Cup 2019

30.05.2019

Přípravy na Spring Junior Cup 2019 vrcholí! Celý přípravný tým už je v Olomouci a chystá závodiště i zázemí, aby mohl zítra odstartovat 3. ročník prestižních závodů pro děti, juniory a mladé jezdce do 25 let. Po dvou úspěšných ročnících v Poděbradech se SJC letos přesouvá do olomouckého Equine Sport Centra.


V průběhu pátku, soboty a neděle se představí na 200 koní a 120 mladých jezdců a jezdkyň, včetně téměř kompletního reprezentačního týmu České republiky do 21 let. Máme pro ně připraveno celkem 20 skokových soutěžích od stupně Z až po ST**, včetně soutěží pro poníky. Zajímavým zpestřením budou také soutěže týmů v jednotlivých věkových kategoriích

Na místě už jsou také zahraniční stavitelé parkurů Christa Heibach a Quintin Maertens, kteří chystají zítřejší parkury. Právě úroveň parkurových tratí a zkušenosti jejich stavitelů je to, co dělá Spring Junior Cup unikátními závody. Christa Heibach, jako hlavní stavitelka, má zkušenosti s přípravou parkurů na olympiádě a světových jezdeckých hrách. Quintin Maertens, který jí asistuje, bude zase v létě stavět parkury na Mistrovství Evropy v nizozemském Zuidwolde. Jezdci tak mají možnost vyzkoušet si na domácí půdě parkury se stejnou obtížností, jako se jezdí na vrcholných mezinárodních akcích.

Spring Junior Cup je součástí programu Sportovních center mládeže organizovaného Českou jezdeckou federací a slouží jako poslední domácí prověrka před nadcházejícím evropským šampionátem dětí, juniorů a mladých jezdců. V závěru akce vybere trenér Tjark Nagel členy reprezentace pro mistrovství Evropy ve skocích, které se koná letos v červenci v nizozemském Zuidwolde.

Podívejte se na pár fotografií z posledních příprav.