Spring Junior Cup vyvrcholil nedělními velkými cenami

02.06.2019

Vrcholem letošního Spring Junior Cupu byly nedělní velké ceny, kde se na nejvyšší stupně v kategoriích od pony až po mladé jezdce postavili Eliška Petrusová, Karolína Dvořáková, Daniel Pospěch a Petra Pařenicová. 

Mladí jezdci a jezdkyně se v olomouckém areálu Equine Sport Center úspěšně potýkali s náročnými parkury elitních stavitelů Christy Heibach z Německa a Quintina Maertense z Nizozemska.

Nedělní soutěže zahájila takzvaná Poslední šance, Cena společnosti Elektromotory-převodovky. Zvítězil v ní Adam Písařík s Corsikou Mag Centrum 1. Po ní už následovaly velké ceny. 

V Grand Prix Pony SP společnosti Bukefalos si první cenu odnesly Eliška Petrusová s Kačenkou 1. Grand Prix dětí na úrovni L**, Cenu společnosti Čiperný grunt, ovládla Karolína Dvořáková s Cornelií K. Juniorskou velkou cenu S** společnosti Protect Group zvládl bez chyb a ve finálové jízdě nejrychleji Daniel Pospěch s valachem Non Stop Nova Equi. 

Nejvyšší Grand Prix pro mladé jezdce, Cenu společnosti Tančírna, překonaly v základním kole i ve finále bez chyb na překážkách čtyři jezdkyně, avšak čas finálového kola rozhodl, že vítězkou se stala Petra Pařenicová s valachem Evergreen P. Na druhém místě skončila Tereza Svobodová s Kleiner Lordem, třetí byla Natálie Soukupová s Lordem Legacy.